Ako vyzerá typický užívateľ nabíjacích batérií a prečo im dal prednosť pred jednorázovými batériami?

Obľuba nabíjacích batérií rok od roku rastie a užívatelia nimi stále častejšie nahrádzajú bežné jednorázové batérie. Aké sú najčastejšie dôvody prečo k náhrade dochádza? Nabíjacie batérie víťazia vďaka dlhšej výdrži a zásadnej finančnej úspore, ktorú je s nimi možné dosiahnuť. Nezanedbateľnú rolu hrá aj ekológia. Znečistenie prírody je pri výrobe a opakovanom používaní nabíjacích batérií len zlomkom toho, čo je pri masívnej spotrebe jednorázových batérií. Kto je typický užívateľ nabíjacích batérií? To je ťažká otázka vzhľadom na veľkú univerzálnosť ich použitia. Napriek tomu vám troch typických užívateľov v tomto článku predstavíme.

 

Katarína – maminka v domácnosti

V priemernej domácnosti sa ročne spotrebuje až 100 ks batérií. Pokiaľ podobne ako Katarína pravidelne meníte batérie v hračkách vašich detí, v detských vysielačkách alebo si deti často fotíte fotoaparátom, sú nabíjacie batérie tým najlepším riešením. Úspora pri používaní nabíjacích batérií môže ísť až do stoviek eur ročne. Pre použitie v domácnostiach odporúčame batérie rady ReCyko.

Peter – domáci kutil a IT fanúšik

Nabíjacie batérie sú po ruke vždy, keď potrebujete. Nie je nič horšie, ako keď vám dôjde energia vo vašom batériovom náradí, počítačovej myši alebo klávesnici, keď dlho do noci pracujete na svojom projekte. V takých situáciách môže Peter siahnuť po nabíjacích batériách, nabíjačke a za chvíľu pokračovať ďalej v práci. Pre použitie na tieto účely odporúčame batérie rady ReCyko alebo ReCyko Pro Professional.

Žaneta - profesionálna fotografka

Zachytiť fotografiu v ten pravý moment vyžaduje talent, rýchlosť a dobrú prípravu. Super rýchla odozva batérií rady GP ReCyko Pro Photo & Flash, ktoré Žaneta využíva v bleskoch svojich fotoaparátov, jej s dvoma zmieňovanými parametrami pomáha. Talent zdedila po svojich rodičoch.

V akých prístrojoch víťazia nabíjacie batérie nad jednorázovými?

Zakúpenie a používanie nabíjacích batérií sa vám oplatí hlavne pri pravidelnom používaní v zariadeniach so stredným či vyšším odberom ako sú hračky, svietidlá, čelovky a fotoaparáty. Dĺžka výdrže nabíjacích batérií oproti jednorázovým môže byť až niekoľkonásobná.

 

Na aké parametre sa máte pri výbere nabíjacích batérií zamerať?

Parametre každej nabíjacej batérie sú vždy mixom troch základných vlastností, kedy nie je možné dosiahnuť najlepšie hodnoty pri všetkých troch naraz.

  • Kapacita batérie – najdôležitejší parameter batérie, ktorý súvisí s „výdržou“ nabíjacej batérie. Čím väčšia je kapacita batérie, tým väčšie ústupky sú nutné vo dvoch zostávajúcich parametroch.
  • Uchovanie energie – parameter udáva, koľko energie v batérii nájdete po určitej dobe bez použitia. Každá batéria sa po čase začne samovoľne vybíjať.
  • Počet cyklov – parameter určuje, koľkokrát môžete batériu nabiť a vybiť bez badateľného úbytku jej výdrže/kapacity.

Porovnanie parametrov nabíjacích batérií rady ReCyko a ReCyko Pro Professional

Z uvedeného grafu je zrejmé, že ak hľadám maximálnu kapacitu batérie a tým aj výdrž, mal by som sa rozhodnúť pre batérie rady ReCyko. Ak je pre mňa kľúčovým parametrom počet cyklov, t.j. počet nabití batérie a tým aj jej životnosť, mal by som si skôr vybrať batérie rady ReCyko Pro Proffesional. Aby to nebolo tak jednoduché, vstupuje k trom parametrom ešte štvrtý – cena.

Aké nabíjacie batérie GP odporúčame pre konkrétne použitie?  

 

Rada GP ReCyko

Optimálne v zariadeniach s vysokým odberom, ktoré sú intenzívne používané (napr. RC modely, holiace strojčeky a pod.).

Rada GP ReCyko Pro Professional

Optimálne pre zariadenia s nízkym odberom a nepravidelným alebo občasným použitím (napr. rádio, detské hračky a pod.).

Rada GP ReCyko Pro Photo & Flash

Optimálne v zariadeniach s vysokým odberom a opakujúcim sa použitím v krátkych intervaloch (napr. blesky fotoaparátov).

 

 

Aké sú ďalšie benefity batérií rady GP? 

Prečítajte si naše odpočúčania a viac informácií v samostatnom článku venovanom tejto tématike, ktorý nájdete tu.